, Blog

WHO: No Tobacco Day - Světový den bez tabáku 2021

World No Tobacco Day - Kampaň Světové zdravotnické organizace (WHO) u příležitosti Světového dne bez tabáku 2021.

Světová zdravotnická organizace (WHO) zveřejnila u příležitosti Světového dne bez tabáku 2021 kampaň, kterou veřejnost informuje o rizicích užívání tabáku, o obchodních praktikách tabákových společností, o tom, co WHO dělá v boji proti tabákové epidemii, a o tom, co mohou lidé na celém světě dělat, aby se domáhali svého práva na zdraví a zdravý život a na ochranu budoucí generace.

Stránka WHO No Tobacco Day obsahuje materiály vydané u příležitosti Světového dne bez tabáku 2021 i materiály vydané v předchozích letech. Kampaň No Tobacco Day 2021 je zaměřena na odvykání kouření.

Členské státy Světové zdravotnické organizace vytvořily v roce 1987 Světový den bez tabáku, aby přitáhly celosvětovou pozornost k tabákové epidemii a úmrtí a chorobám, kterým lze předcházet.

Národní protidrogová koordinátorka ČR vydala u příležitosti Světového dne bez tabáku tiskovou zprávu s titulkem Počty kuřáků se snižují, daří se vytvářet zdravější prostředí pro odvykání.

 

800 35 00 00
po – pá
10-18 hodin
Napište nám:
Knihovna obrazových varování
Fotografie, vysvětlující texty a informační videa ...

31. 5. Světový den bez tabáku 2022 World No Tobacco Day Klíčová sdělení a materiály ke kampani (klikněte na rámeček).

Zpráva o tabákových, nikotinových a souvisejících výrobcích v České republice 2021 je první souhrnnou zprávou o tabáku, nikotinových a souvisejících výrobcích, jejich užívání a zdravotních dopadech v ČR.

číst zprávu