Blog

Přečtěte si, co nás zaujalo.

Najdete tu informace určené pro veřejnost i pro odborníky, kteří chtějí své klienty doprovázet na cestě k odvyknutí kouření - zejména pro praktické lékaře, zdravotní sestry a lékárníky.

UŽÍVÁTE DROGY? KOLIK? PROČ? Česká republika spolu s dalšími téměř čtyřmi desítkami zemí chce lépe pochopit vzorce užívání nelegálních drog

Praha, 23. 5. 2024 – Právě byla zahájena Evropská on-line studie o drogách. Až do konce června je možné odpovědět na otázky v dotazníku na evropské platformě EU Survey. Studie je zcela anonymní. Dotazník je rozdělen do více částí – na vyplnění tak většinou stačí krátký čas, asi 10 minut. Mohou jej vyplnit lidé ve věku 18+ let, kteří v posledním roce užili některou z nelegálních drog, včetně konopí.

Čtěte více

Zákaz poskytování ekonomických výhod v souvislosti s prodejem tabákových výrobků a souvisejících produktů

Zákaz poskytování ekonomických výhod v souvislosti s prodejem tabákových výrobků a dalších souvisejících produktů je obsažen v tzv. konsolidačním balíčku. Zákon, kterým se mění některé zákony v souvislosti s konsolidací veřejných rozpočtů byl vyhlášen 12. 12. 2023 ve Sbírce zákonů v částce 163 pod číslem 349/2023 Sb.

Čtěte více

Alternativní výrobky jsou mnohem méně škodlivé, pokud jde o složení, co člověk vdechuje, než je spalovaný tabák, říká V. Mravčík

Viktor Mravčík, vědecký poradce národního koordinátora pro protidrogovou politiku, odpovídal v pořadu Ranní interview stanice Radiožurnál Českého rozhlasu na otázky související se zákazem ochuceného zahřívaného tabáku. Pořad původně odvysílaný v ranním vysílání dne 23. 10. 2023 je dostupný ze záznamu [4:29 min].

Čtěte více
« 1 2 3 4 5 9 13 17 18 »
800 35 00 00
po – pá
10-18 hodin
Napište nám:
Knihovna obrazových varování
Fotografie, vysvětlující texty a informační videa ...

Prosíme o pomoc: Probíhá Evropská on-line studie o drogách (EWSD) 2024. Pokud je vám 18+ let a v posledních 12 měsících jste užili některou z nelegálních drog, prosím sdílejte svou zkušenost ve výzkumném dotazníku: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/EWSD2024-Czechia  Děkujeme! 

INFORMACE O STUDII