, Blog

Výzkum: Obaly a příchutě e-cigaret

V irské Národní protidrogové knihovně HRB byla v r. 2019 publikována zpráva z výzkumu obalů a příchutí e-cigaret, zaměřeného na preference a názory u adolescentů a mládeže.

E-cigarette packaging and flavour research, McCaffrey, Niall (2019). Dublin: IPSOS MRBI. 

Publikace v PDF je ke stažení a hlavní výsledky výzkumu jsou shrnuty  ve článku publikovaném na stránce irské Národní protidrogové knihovny HRB. 

Cíle výzkumu:

  • Zjistit, zda adolescenti by s větší pravděpodobností vyzkoušeli e-cigarety s ovocnou příchutí než příchutě tabáku a mentolu. 
  • Určit, do jaké míry se adolescentům líbí lákavé balení těchto sladkých aromatizovaných e-liquidů. 
  • Zaznamenat názory mládeže na otázku, na které demografické skupiny jsou výrobky se sladkou příchutí zacíleny.

 


Zdroje ověřených informací k současné situaci s COVID-19 v ČR: www.vlada.cz; koronavirus.mzcr.cz a dále zejména www.mpsv.cz a mvcr.cz. Na stránce koronavirus.mzcr.cz je možno využít i chat s virtuální sestrou Anežkou. Celostátní telefonická informační linka v souvislosti s koronavirem: 1212.

Výzva kuřákům: Odložte cigaretu, pomozte v boji s virem! Společná výzva lékařských odborných společností v době pandemie COVID-19

Informace a doporučení pro poskytovatele adiktologických služeb najdete na drogy-info.cz. Národní linka pro odvykání 800 350 000 je i nadále v provozu a odpovídá i na otázky uživatelů drog týkající se onemocnění COVID-19. drogy-info.cz