, Blog

Téměř čtvrtina obyvatel ČR je závislá na tabáku, mladé stále častěji lákají alternativy (TZ SZÚ)

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval u příležitosti Světového dne bez tabáku 2023 o výsledcích reprezentativního šetření o užívání tabáku a alkoholu v rámci České republiky (NAUTA). Tisková zpráva s odkazem na plné znění výsledků.

SZÚ v tiskové zprávě Téměř čtvrtina obyvatel ČR je závislá na tabáku, mladé stále častěji lákají alternativy uvádí:

"V populaci České republiky bylo v roce 2022 celkem 24,4 % kuřáků různých druhů tabákových výrobků. Významně přibývá uživatelů elektronických cigaret a nikotinových sáčků. Zejména mladí od 15 let častěji sahají po alternativách, aniž by před tím kouřili klasické cigarety. Co se týká alkoholu, v mezinárodním měřítku zůstává Česká republika mezi zeměmi s velmi vysokou spotřebou. Vyplývá to z výsledků reprezentativního šetření o užívání tabáku a alkoholu v rámci České republiky (NAUTA), které každoročně uveřejňuje Státní zdravotní ústav u příležitosti Světového dne bez tabáku. Ten vyhlašuje Světová zdravotnická organizace již od roku 1987 a připadá na 31. května."

Tisková zpráva obsahuje hlavní výsledky týkající se užívání tabáku a alkoholu.

V příloze tiskové zprávy SZÚ jsou odkazy na soubory ke stažení:

 

 

800 35 00 00
po – pá
10-18 hodin
Napište nám:
Knihovna obrazových varování
Fotografie, vysvětlující texty a informační videa ...

Prosíme o pomoc: Probíhá Evropská on-line studie o drogách (EWSD) 2024. Pokud je vám 18+ let a v posledních 12 měsících jste užili některou z nelegálních drog, prosím sdílejte svou zkušenost ve výzkumném dotazníku: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/EWSD2024-Czechia  Děkujeme! 

INFORMACE O STUDII