, Blog

Světový den bez tabáku: 31. květen

Světový den bez tabáku připadající na 31. květen byl poprvé vyhlášen Světovou zdravotnickou organizací (WHO) v roce 1987. Letošní kampaň WHO je zaměřena na na ochranu mladých lidí před užíváním tabáku a nikotinu a ochranu mládeže před marketingovými strategiemi tabákového průmyslu.

Informace zveřejněné Světovou zdravotnickou organizací (WHO) u příležitosti Světového dne bez tabáku 2020 najdete na stránkách WHO. Součástí je i krátký znalostní test, přibližující praktiky tabakového průmyslu zaměřené na přilákání pozornosti mládeže. Stránka je k dispozici v angličtině, francouzštině, ruštině a španělštině. Pro převod textu do češtiny je možno využít překladač v internetovém prohlížeči Chrome.

V Praze se u příležitosti Světového dne bez tabáku 2020 koná tisková konference za účasti národní protidrogové koordinátorky Jarmily Vedralové. Avízo TK 28. 5. 2020 bylo zveřejněno na stránce Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky.


Výzva kuřákům: Odložte cigaretu, pomozte v boji s virem! Společná výzva lékařských odborných společností v době pandemie COVID-19

Informace a doporučení pro poskytovatele adiktologických služeb  týkající se "koronaviru" najdete na drogy-info.cz. Národní linka pro odvykání 800 350 000 odpovídá i na otázky uživatelů drog týkající se onemocnění COVID-19. drogy-info.cz