, Blog

Program časného záchytu karcinomu plic

Nový web Programu časného záchytu karcinomu plic je určen veřejnosti i lékařům. Najdete jej na adrese prevenceproplice.cz.

Program časného záchytu karcinomu plic je určen pro osoby ve věku 55-74 let, které jsou aktivními nebo bývalými kuřáky a vykouřili "20 a více balíčkoroků" (tzn. nejméně 1 krabičku cigaret denně po dobu 20 let). 

Místem primárního kontaktu je praktický lékař, případně pneumolog. Cílem je vyhledávat rizikové osoby podle vstupních kritérií (věk, kuřáctví v anamnéze, počet vykouřených cigaret) a motivovat k účasti v programu časného záchytu karcinomu plic. Další péči pak u indikovaných (vhodných) osob organizuje a indikuje pneumolog.

Pro kuřáky, kteří chtějí přestat kouřit, jsou na webu prevenceproplice.cz odkazy na stránky Společnosti pro léčbu závislosti na tabáku a na weby bezcigaret.cz a koureni-zabiji.cz.

Lékaři na stránkách najdou mimo jiné seznam akreditovaných radiologických pracovišť, intervence k odvykání kouření, algoritmus screeningového procesu a další informace.

 

 

800 35 00 00
po – pá
10-18 hodin
Napište nám:
Knihovna obrazových varování
Fotografie, vysvětlující texty a informační videa ...

31. 5. Světový den bez tabáku 2022 World No Tobacco Day Klíčová sdělení a materiály ke kampani (klikněte na rámeček).

Zpráva o tabákových, nikotinových a souvisejících výrobcích v České republice 2021 je první souhrnnou zprávou o tabáku, nikotinových a souvisejících výrobcích, jejich užívání a zdravotních dopadech v ČR.

číst zprávu