, Blog

Přestat kouřit je téměř stejně těžké jako skončit s pouličními drogami, říká adiktolog Miovský

„Závislost na nikotinu je úporná, je to podceňovaná látka,“ vysvětluje v podcastu prof. Michal Miovský v podcastu Forbes Life #011 z 29. 12. 2022.

Podcast s prof. Michalem Miovským (52:53 min) o závislosti na nikotinu, alkoholu, lécích či digitálních technologiích - o rizicích a o nových přístupech k závislostem.

Podcast Forbes Life #011 - Michal Miovský je možno si spustit z různých zdrojů, například SpotifyČeské podcastySoundcloudPodcasts Apple či Audiolibrix

Forbes v úvodu k podcastu píše:

  • Trh s tabákovými výrobky podle něj navíc před pár lety zaznamenal revoluci v podobě zahřívaného tabáku a dalších nikotinových produktů, které ve velkém bohužel objevují i děti. Podle lékaře jsou dnes velkým fenoménem třeba žvýkací nikotinové sáčky, se kterými začínají už žáci na základní škole.
  • „Jsou velmi nebezpečné, protože si tak děti rychle vypěstují často bez povšimnutí okolí těžkou závislost na nikotinu,“ dodává Miovský.

 

 

800 35 00 00
po – pá
10-18 hodin
Napište nám:
Knihovna obrazových varování
Fotografie, vysvětlující texty a informační videa ...

31. květen - Světový den bez tabáku. Poslechněte si rozhovor s doc. MUDr. Viktorem Mravčíkem Ph.D. v pořadu Epicentrum Blesku (35:44 min).

Zpráva o tabákových, nikotinových a souvisejících výrobcích v České republice 2021 - první souhrnná zprávou o tabáku, nikotinových a souvisejících výrobcích, jejich užívání a zdravotních dopadech v ČR. Přečtěte si tuto zprávu, i další zajímavosti: BloG KOURENI-ZABIJI