, Blog

Nikotin pod kůží, pesticidy do plic. Na tabákových plantážích dřou děti

Mladá fronta DNES informovala o dětské práci při pěstování tabáku v Indonésii. Červen 2016.

Článek Nikotin pod kůží, pesticidy do plic. Na tabákových plantážích dřou děti obsahuje informace o pěstování tabáku v Indonésii. Jako problematická je označena produkce, při které jsou zapojeny děti, jež následně trpí zdravotními problémy kvůli nadměrnému vystavení nikotinu, pesticidům a dalším chemikáliím.

Dětskou práci využívá většina indonéských plantáží, uvádí 119stránková zpráva organizace Human Rights Watch s titulem The Harvest is in my blood, ze které článek čerpá informace.

Článek je doplněn fotogalerií a 8minutovým videem - rozhovory s dětmi (v angličtině, resp. s anglickými titulky), ukazující drsné podmínky dětské práce.

Zdroj: Nikotin pod kůží, pesticidy do plic. Na tabákových plantážích dřou děti; http://zpravy.idnes.cz/plantaz-tabak-indonesie-deti-prace-d5r-/zahranicni.aspx?c=A160602_134637_zahranicni_ert, publikováno 3. 6. 2016; zobrazeno 22. 6. 2016

800 35 00 00
po – pá
10-18 hodin
Napište nám:
Knihovna obrazových varování
Fotografie, vysvětlující texty a informační videa ...

Zpráva o tabákových, nikotinových a souvisejících výrobcích v České republice 2021 - první souhrnná zprávou o tabáku, nikotinových a souvisejících výrobcích, jejich užívání a zdravotních dopadech v ČR. Přečtěte si tuto zprávu, i další zajímavosti: BloG KOURENI-ZABIJI