, Blog

Centrum prevence a léčby závislostí na tabáku u dětí a adolescentů v Ostravě

V Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice působí centrum léčby závislosti na tabáku, zaměřené na pomoc dětem a mládeži do 18 let.

Informace o Centru prevence a léčby závislostí na tabáku u dětí a adolescentů najdete na stránkách Nemocnic AGEL Ostrava-Vítkovice.

Na stráce se uvádí:

  • "Mezi mladistvými kuřáky se rychle rozvíjí závislost. Polovina adolescentních kuřáků ztrácí svobodnou vůli nad tabákem v době, kdy kouří jen 7 cigaret měsíčně. Pro vznik závislosti u dítěte je dostatečné občasné kouření po dobu 4 týdnů nebo denní kouření cigaret v množství menším než 5."
  • "Nejlepší výsledky jsou při léčbě trvající minimálně 3-6 měsíců. Teprve po roce nekouření je možno říci, že jste skutečně přestali kouřit."

Jak se do léčby v tomto centru dostat?

  • "Doporučení nepotřebujete. Nutné je však vlastní rozhodnutí. Domluva termínu vyšetření je možná telefonicky (595633535/3551), nebo osobně na dětské příjmové ambulanci Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice."
800 35 00 00
po – pá
10-18 hodin
Napište nám:
Knihovna obrazových varování
Fotografie, vysvětlující texty a informační videa ...

Suchej únor 2024  probíhá pod heslem SUCHOU CESTOU #suchoucestou

Zpráva o tabákových, nikotinových a souvisejících výrobcích v České republice 2023 bude vydána v únoru 2024. Zprávu o tabákových, nikotinových a souvisejících výrobcích v České republice 2021najdete v Blogu. OTEVŘÍT ZPRÁVU